سوالات ضمن خدمت سبک زندگی دینی قرآنی

سوالات ضمن خدمت سبک زندگی

با توجه به شروع ثبت نام دوره همکاران ما مجموعه کاملی را شامل منابع آزمون و سوالات ضمن خدمت سبک زندگی دینی قرآنی ( نمونه سوالات سبک زندگی مبتنی بر آموزه های دینی قرآنی جزء 30 قرآن کریم را آماده کرده اند که همکاران گرامی که در این دوره ثبت نام میکنند اتز هر کجای کشور بتوانند با صرف زمانی بسیار محدود و کمتر از یک دقیقه بتوانند بروزترین بسته دانلودی سوالات ضمن خدمت سبک دینی را دریافت و دانلود نمایند .

سوالات ضمن خدمت سبک زندگی دینی قرآنی

این مجموعه بصورت فایل متنی پی دی اف و قابل جستجو ارائه میشود.

نحوه دریافت سوالات ضمن خدمت سبک زندگی دینی قرآنی

 همینک شما عزیزان میتوانید با کلیک روی دکمه زیر به صفحه سرور دانلودی سایت رفته و این مجموعه بسیار کامل و بروز را در زمانی بسیار  محدود دریافت و مورد استفاده قرار دهید. به جهت دانلود منابع و سوالات ضمن خدمت سبک زندگی مبتنی بر آموزه های دینی و قرآنی روی دکمه زیر کلیک نمایید.

برای دریافت سوالات روی دکمه دانلود کلیک نمایید.

دانلود

دانلود سوالات

دوره ضمن خدمت سبک زندگی دینی قرآنی جزء 30 قرآن کریم

ثبت نام در دوره آموزشی آنلاین و برخط  ضمن خدمت با عنوان ” آموزش سبک زندگی مبتنی بر آموزه‌های دینی و قرآنی جزء ۳۰ قرآن کریم”  با مجوز وزارت محترم ارشاد و باهدف ترویج حفظ و مفاهیم قران کریم از 17 آذر ماه 1397 شروع شده است.

این دوره ضمن خدمت فرهنگیان با کد دوره  ۹۹۵۰۶۴۳۰ و به مدت ” ۱۲ ساعت آموزشی” در سامانه LTMS  قابل ثبت نام است.

  شهریه و هزینه ثبت نام در دوره ضمن خدمت سبک زندگی دینی قرآنی برای فرهنگیان محترم فقط 1200 تومان است و برای سایر کارمندان دولت مبلغ ۲۰۰۰ تومان تعیین  شده است.و ثبت نام در این دوره البته کاملا اختیاری می‌باشد.

نحوه ثبت در این دوره

همکاران گرامی فرهنگی محترم پس از ثبت نام درو دو.ره ضمن خدمت سبک زندگی دینی قرآنی و پرداخت وجه می‌توانند ویدیوهای آموزشی منتشر شده و کتاب درسنامه و منابع آموزشی دوره دوره ضمن خدمت سبک زندگی مبتنی بر آموزه های دینی قرآنی را دانلود و مشاهده کنند.

نحوه طرح سوالات و برگزاری آزمون ضمن خدمت سبک زندگی :

آزمون دوره ضمن خدمت سبک زندگی دینی قرآنی به صورت آنلاین و چهارگزینه‌ای در دو مرحله برگزار خواهد شد. هر دو مرحله آزمون از کل محتوای دوره برگزار می‌شود و ارزش یکسان دارند و کسب نمره قبولی در هر یک از دو آزمون به منزله قبولی در دوره آموزشی است. شرکت در هر دو آزمون بلامانع است که در این صورت بالاترین نمره اکتسابی به عنوان نمره نهایی شما ثبت خواهد شد.
برای افرادی که حد نصاب قبولی در دوره را کسب کنند معادل ۱۲ ساعت آموزش ضمن خدمت منظور خواهد شد.
لطفاً به تاریخ‌ برگزاری آزمون‌ها و سایر اطلاعات دوره در جدول زیر دقت کنید.

دانلود سوالات

سبک زندگی دینی قرآنی

جوامع اسلامی دچار التقاط شدید فکری و رفتاری هستند. پس از چند سده پیشرفت تمدنی در جوامع اسلامی، هجوم دشمنان صلیبی و غیر صلیبی و جنگ های پیاپی و درگیری های داخلی و نیز تکفیر مسلمانان از سوی برخی از مذاهب اسلامی، جامعه اسلامی عقب گردی به سمت و سوی جاهلیتی جدید داشت. این عقب گرد همراه با پذیرش فرهنگ های مسلطی بود که در سده های اخیر توان علمی خود را در فن آوری های مادی نشان داده و در این عرصه ها پیشرفت های چشم گیری داشته اند. این گونه است که نوعی سبک زندگی التقاط در فکر و رفتار در جوامع اسلامی شکل گرفت که نه تنها عامل پیشرفت نشد، بلکه موجبات افزایش عقب افتادگی جوامع اسلامی و تسلط دشمنان دین و ملت شد.

نویسنده در این مطلب بر آن است تا با بررسی سبک زیستی در جوامع اسلامی و علل مشکلات کنونی جهان اسلام، راه کار برونرفت را تبیین کرده و اثبات نماید که تنها راه همانا بازگشت به سبک زندگی اسلامی با بازخوانی و به کارگیری آموزه های قرآنی است. با هم این مطلب را از نظر می گذرانیم.

مفهوم شناسی سبک زندگی

سبک زندگی یک اصطلاح جدید است که در انگلیسی از آن به life style تعبیر می شود. در علوم اجتماعی سبک زندگی غیر از شیوه زندگی دانسته شده که در انگلیسی از آن به way of life یاد شده است؛ چرا که شیوه زندگی، مفهومی عام و کلی است که هر گونه شیوه و اسلوب زندگی را در همه تمدن ها و ادوار تاریخ بشر اعم از دوران های ماقبل مدرن و دوران جدید و حتی پسا مدرن را نیز در بر می گیرد.

سوالات ضمن خدمت سبک زندگی دینی قرآنی

اما سبک زندگی، سبک زندگی نظام واره و سیستم خاصی از زندگی است که به یک فرد، خانواده یا جامعه هویتی خاص می بخشد. این نظام واره هندسه کلی رفتار بیرونی است که افراد، خانواده ها و جوامع را از یکدیگر متمایز می کند و هویت هایی متمایز می بخشد. سبک زندگی از این حیث، مجموعه ای کم و بیش جامع و منسجم از عملکردهای روزمره یک فرد است که نه تنها برآورنده حاجات و نیازهای مادی و معنوی وی است، که متضمن فحوایی فلسفی نیز هست. این فحوای فلسفی همان روایت خاصی است که وی با سبک زندگی خود آن را در برابر دیگران تجسم و تجسد می بخشد.

سبک زندگی ایرانی اسلامی

متاسفانه ما تا حدودی از سبک زندگی اسلامی ـ ایرانی فاصله گرفته‌ایم، چون از قرآن فاصله گرفته‌ایم، اضافه کرد: قرآن فقط برای خواندن و حفظ کردن نازل نشده است هدف اصلی از نازل شدن قرآن به‌عنوان یک برنامه سبک زندگی اسلامی را از قرآن استخراج کنیم.

قرآن شفای بسیاری از بیمار‌هاست و ما باید شفای دردهای جسمی و روحی خود را در قرآن پیدا کنیم، بیان کرد: انس با قرآن در همه لحظات زندگی هدف نازل شدن قرآن است لذا می‌طلبد سبک زندگی درست که مبتنی بر آموزه‌های قران است را در زندگی خود پیاده کنیم.

دین و سبک زندگی:

آموزه های دین به عنوان ابزار جامع هدایت و راهبری بشر، در بسیاری از موارد، حاکم بر باورها، ارزش ها و هنجارهای لازم برای جهت دهی و الگوبخشی به رفتار و کنش انسانی است. در واقع، محدود نکردن دین به فهم زمانی خاص، اعتقاد به تکامل فرهنگی و سهیم بودن اراده انسان ها در آن و تبیین درست ارتباط میان فرهنگِ متغیر و دینِ ثابت، ما را به این دیدگاه رهنمون می شود که دین و آموزه های وحیانی آن می تواند بخش مهمی از خاستگاه فرهنگ بشری را تشکیل دهد. پس در یک رابطه طولی، دین، فرهنگ جامعه را شکل می دهد؛ و فرهنگ نیز به نوبه خود، نظام و ساختار خاصی را برای زندگی فردی و اجتماعی تعریف می کند؛ که خود به عنوان سرچشمه و خاستگاه مجموعه در هم تنیده ای از الگوهای خاص برای زندگی، یک کل منسجم و متمایز را در قالب سبک زندگی پدید می آورد؛ و البته سبک زندگی نیز به توسعه و نفوذ نظام معرفتی مبتنی بر آموزه های دینی یاری رسانده و تمایلات و ترجیحات برآمده از فرهنگ دینی را بارور می سازد. 

معرفی کتاب و منابع  آزمون ضمن خدمت سبک زندگی بر اساس آموزه های دینی قرآنی

برای دانلود و مشاهده کامل منابع آزمون ضمن خدمت سبک زندگی دینی قرآنی  ما یک کتاب کامل وجامع را به شما معرفی میکنیم که این کتاب علاوه بر منابع رسمی اعلام شده برای طرح سوالات ضمن خدمت سبک زندگی دینی قرآنی است . کتاب «سبک زندگی بر اساس آموزه‌های اسلامی (با رویکرد رسانه)» نوشته حجت‌الاسلام، حمید فاضل قانع، یکی از گام‌هایی است که در حوزه سبک زندگی با رویکرد دینی برداشته شده و عمده محتوای این کتاب با محوریت آیات شریفه و روایات ائمه معصومین (ع) تنظیم شده است. ذکر آراء و نظرات جمعی از شاخص‌ترین جامعه‌شناسان و روان‌شناسان حول مسائل مختلف سبک زندگی، نیز به جذابیت این اثر افزوده است.

نویسنده در این اثر می‌کوشد آموزه‌های اسلامی را در حوزه سبک زندگی استخراج نموده و الگوهای رفتاری متناسب با نگاه اسلامی را به مخاطب ارائه دهد. وی هدف خود از تألیف این اثر بررسی و کاوش در آموزه‌های اسلامی برای معرفی مجموعه‌ای از الگوهای زندگی دینی، متناسب با فرهنگ و ویژگی‌های خاص جامعه ایرانی بیان می‌کند.

 

چهار اصل بنیادی در زندگی

از نظر امام صادق(ع) انسان نمیتواند زندگی خویش را جز بر پایه دانش و علم و معرفت قرار دهد، حال این علم حضوری باشد یا حصولی. از این رو وقتی از امام صادق(ع) پرسیدند: زندگی خود را بر چه بنا کردید؟ ایشان در پاسخ فرمودند: بر سه اصل:

سوالات ضمن خدمت سبک زندگی دینی قرآنی

  • دانستم روزی مرا دیگری نمیخورد، پس آرام شدم؛
  • و دانستم که خدا مرا میبیند، پس حیا کردم؛
  • و دانستم که کار مرا دیگری انجام نمیدهد، پس تلاش کردم؛

انسان‌ برای بی‌نهایت آمده، نه برای زندگانی تا نهایت

روزی انسان از اوج به زمین سقوط کرد و باید دوباره به اوج برگردد. بشر از راه تصدیق و تصور به علم دست یافته و از انباشت آگاهی‌های خود علوم مختلف را کشف کرده است. امروزه با گسترش علم و دانش هر یک از شاخه‌های علم پزشکی، فلسفه، ریاضیات و ... نیز خود به زیر شاخه‌های متعددی تقسیم می‌شود، انسان از این راه برای ادامه حیات خود به قانون‌هایی دست یافته که حرکت در عالم را برای خود تبیین کند. با توجه به گستره علم در عالم، انسان هنوز به حقیقت هستی دست نیافته و به دنبال پاسخ این سئوال که از کجا آمده و به کجا خواهد رفت، است. انسان دریافته که تنها چند صباحی در این عالم مجال زندگی دارد، اذعان کرد: نهایت زندگی برای هرکسی مقدار معینی بوده و فرصت برخی موجودات از برخی دیگر کمتر یا بیشتر است. تنها برخی از انسان‌های پاک طینت و با تدبر را قادر به درک رموز هستی دانست و گفت: خداوند به عنوان مهندس و آفریننده عالم خلقت در کتاب آسمانی خود برای بشر پیام‌هایی برای چگونه زیستن عنایت فرموده تا انسان با اتکا به آن فرامین در زمین درست زندگی کند. انسان‌ هنوز به دنبال حل معمای دلیل و معلول در این عالم است، برخی دیگر از انسان‌ها هنوز به دنبال موجودات دیگری مانند انسان در کرات دیگر هستند غافل از اینکه خداوند در آیات خود فرموده که زمین و خلقت جهان را تنها برای وجود انسان آفریده است. انسان‌ها برای بی‌نهایت آفریده شده‌اند نه برای زندگی تا نهایت، انسان‌ها یک سوم عمر خود را صرف تحصیل دانش و معرفت می‌کنند تا دو سوم دیگر عمر را با استفاده از این دانش به خوبی به‌سر ببرند اما باید بدانند که هر دانشی که در این جهان کسب می‌کنند برای زندگی روی زمین است و برای سیر پس از مرگ باید اندوخته‌های دیگری داشته باشند.

جایگاه ارزش ها در زندگی ما

ما آمده‌ایم در این دنیا زندگی کرده تا ارزش پیدا کنیم نه اینکه به هر قیمتی زندگی کنیم. انسان در زمین باید به گونه‌ای زندگی کند که دارای کلاس حقیقی باشد نه اعتباری، زیرا به این دنیا آمده تا کمال کسب کند. از هفت میلیارد انسان روی کره خاکی چه تعداد متوجه حقیقت بشر و جهان هستی هستند، تمام انسان‌ها در این دنیا به دنیا می‌آیند، زندگی می‌کنند، بالغ می‌شوند، ازدواج می‌کنند و فرزند می‌آورند و پس از مدتی فراز و نشیب به پایان عمر خود می‌رسند اما آیا همه آنها به رموز خلقت فکر می‌کنند. انسان باید بداند که چه وظیفه‌ای در این دنیا دارد، روزی انسان از اوج به زمین سقوط کرد و باید دوباره به اوج برگردد بنابراین نباید اهداف خود را در پیچ و خم زندگی فراموش کند. تعداد افراد شاکر خداوند که در زمین هدفمند زندگی می‌کنند بسیار اندک‌ است از این‌رو افرادی که به رموز آفرینش دست می‌یابند نیز اندک هستند. هیچ پیامبری نیامده تا انسان را از خوردن و خوابیدن و ... نهی کند بلکه آمده تا او به سوی هدفمندی رهنمون شود.

کاملترین مجموعه سوالات ضمن خدمت سبک زندگی مبتنی بر آموزه های دینی قرآنی جزء 30 قرآن کریم را از ما بخواهید.

فرهنگ سازی برای پیاده سازی سبک زندگی دینی اسلامی و قرآنی مبتنی بر آموزه های جزء 30 قرآن کریم

وقتی فرهنگ در حاشیه باشد چنین مشكلاتی نیز پیش می‌آید. جامعه ما جامعه‌ای دینی و اسلامی است و ارزش‌های دینی در آن مهم و اقشار مختلف مردم به این آموزه‌های اسلامی به دیده احترام نگاه می‌كنند، ولی این فرهنگ اسلامی هنوز به طور كامل در جامعه ما ساری و جاری نشده است. فرهنگ اسلامی در ابعاد مختلف ابتدا باید استخراج و سپس میزان فاصله آن با فرهنگ عمومی در جامعه كنونی ما اندازه‌گیری شده و درصدد رفع موانع برآییم. در بُعد فرهنگ اسلامی در بخش‌های مختلف اجتماعی، اقتصادی، سیاسی به سمتی در حال حركت هستیم‌ كه آموزه‌های اهل‌ بیت(ع) را به صورت برنامه استراتژیك و در قالب اسناد راهبردی در فعالیت‌ها و برنامه‌های دستگاه‌ها بگنجانیم". بی توجهی به فرهنگ دینی، دنبال کردن سیاست تساهل و تسامح، ترویج سکولاریسم و بازتولید اندیشه های التقاطی از جمله سیاستهای دشمن در هجمه فرهنگی خود به ایران است.

سوالات ضمن خدمت سبک زندگی دینی قرآنی

دشمن همواره تلاش دارد با تغییر در هویت فرهنگی یک ملت زمینه تحریف و دگرگونی در فرهنگ آن ملت را فراهم کند. همچنین ایجاد شبهه در مسائل اعتقادی اصیل، ایجاد شبهه در اصل ولایت فقیه، عزاداریهای امام حسین(ع) و ... از دیگر ترفندهای دشمنان در این زمینه است. جایگزین کردن فرهنگ بیگانه به جای فرهنگ دینی و بومی یکی دیگر از ترفندهای دشمن در هجمه فرهنگی است. لذا باید در تربیت فرزندان از سنین ابتدایی اهتمام ویژه ای صورت بگیرد. تربیت باید از سنین كودكی در مهدهای كودك و مدارس باشد تا ما ثمره آن را در دوران جوانی مشاهده كنیم. اكنون باید در نظام آموزشی بازنگری صورت گیرد و در رسانه‌های عمومی مدیریت فرهنگی درست اعمال شود و نخبگان باید در طراحی چارچوب‌های روند تبلیغی به اجماع برسند كه چه الگوهایی باید تبلیغ شود و چه الگوهایی نباید تبلیغ شود. هیچ جامعه‌ای بری از رذایل نیست، ولی دستگاه‌های فرهنگی و آموزشی وظیفه دارند نسبت به فراگیر كردن فرهنگ اسلامی و استخراج ریشه‌های آن اقدام كنند.

دانلود سوالات آزمون ضمن خدمت سبک زندگی دینی قرآنی

 جهت دانلود سوالات ضمن خدمت سبک زندگی دینی قرآنی در عرصه زندگی فردی و اجتماعی، از مباحث بسیار ضروری در جامعه کنونی است که متأسفانه جامعه امروز نتوانسته است میان باورهای بنیادین و ارزش های اصیل اسلامی از یک سو و دانلود منابع آزمون و نمونه سوالات ضمن خدمت سبک زندگی خود در حوزه های مختلف اجتماعی، از سوی دیگر، ارتباطی معنادار و وثیق ایجاد کند. یکی از مهم ترین عوامل این گسست و شکاف، عامل شناختی است. بسیاری از افراد جامعه به دلیل آنکه آگاهی لازم از آداب و دانلود سوالات آزمون ضمن خدمت سبک زندگی دینی قرآنی اسلامی ندارند، در شیوه رفتاری و سبک سلوکی خود آنها را به کار نمی گیرند. غفلت از مسئله سبک زندگی می تواند خسارت های جبران ناپذیری بر پیکره جامعه وارد کند. وقتی مردم نتوانند میان شیوه زندگی خود و باورها و ارزش هایشان ارتباط برقرار نمایند،

سوالات ضمن خدمت سبک زندگی دینی قرآنی

بعد از مدتی ممکن است دست از باورها و ارزش های خود نیز بشویند و آنها را ناکارآمد تلقّی کنند. تدوین و بررسی ابعاد سبک زندگی اسلامی ـ ایرانی و ارائه الگویی جامع و کامل از آن، یکی از مهم ترین عوامل حفظ فرهنگ و استمرار سنن ایرانی و اسلامی در جامعه امروز می باشد. این پژوهش سعی دارد صرف نظر از رویکردهای اخلاقی، با رویکردی کاملاً جامعه شناختی به آداب گفتاری در قرآن تحلیلی نو ارائه دهد. نوشتار حاضر با این سؤال اساسی روبه روست که آداب گفتاری حاکم بر سبک زندگی اسلامی از منظر قرآن کدام اند؟ و در ذیل این سؤال، به برخی سؤالات فرعی نیز پاسخ می دهد؛ از جمله اینکه: مفهوم آداب و سبک زندگی چه ارتباطی دارند؟ آداب گفتاری ایجابی در آیات قرآن چیست؟ آداب گفتاری سلبی در آیات قرآن کدام اند؟ تحلیل جامعه شناختی آداب گفتاری حاکم بر فرهنگ قرآن چیست؟

دانلود سوالات

9 Dec 2018

 
This website was built using N.nu - try it yourself for free.(info & kontakt)